Ako si vybrať správnu odsávačku mlieka 17.3.2022

Ako si vybrať správnu odsávačku mlieka

Manuálne prsné pumpy
Manuálne odsávačky mlieka sú vynikajúcim nástrojom, ak odsávate len sporadicky, napríklad ak potrebujete občas odísť von alebo sa musíte na krátky čas vzdialiť od svojho dieťaťa. Manuálne odsávačky mlieka sú zvyčajne pomerne ľahké a kompaktné, a keď idete na cesty, ľahko si ich zbalíte do tašky. A samozrejme, nemusíte sa starať o to, kde nájsť zdroj energie, a nemusíte sa obávať ani ich hlučnosti - väčšina manuálnych odsávačiek je pri používaní úplne tichá. Niektoré ženy majú problém s tým, že sa im pri odsávaní pomerne rýchlo unaví zápästie, preto si určite vyberte takú, ktorá má ergonomickú rukoväť. Chvíľu tiež potrvá, kým nájdete pre vás najlepší rytmus odsávania, ale s trochou cviku to určite zvládnete. Ručné odsávačky sa ľahšie používajú, keď sú vaše prsia plné, ako keď sú mäkké. Nezabudnite sa poobzerať po odsávačkách mlieka, ktoré majú 2 fázy - stimuláciu a odsávanie, aby bolo každé odsávanie jednoduchšie a prinieslo väčšiu rýchlosť a účinnosť. Niektoré odsávačky ponúkajú aj kompatibilitu s fľašami, do ktorých sa mlieko odsáva a z ktorých môžete dieťa hneď nakŕmiť.
Elektrické prsné pumpy
Uprednostnenie elektrickej odsávačky mlieka je dôležité, ak budete odsávať pravidelne, napríklad ak je vaše dieťa v špeciálnej zdravotnej starostlivosti alebo ak sa vraciate do práce skôr. Sú tiež najlepšou voľbou, ak máte veľmi málo času, pretože dokážu odsávať mlieko rýchlejšie ako manuálne odsávačky. Nezabudnite sa poobzerať po odsávačkách mlieka, ktoré majú nezávisle nastaviteľnú silu sania a režim odsávania, pretože to vám umožní prispôsobiť odsávanie podľa toho, ako saje vaše dieťa. Výhodnejšie sú aj odsávačky, ktoré pracujú v dvoch fázach: prvá na stimuláciu toku mlieka a druhá na efektívne odsávanie. Niektoré elektrické odsávačky mlieka sa už prekvapivo ľahko používajú, čo je fakt, ktorý treba zvážiť. Niektoré elektrické odsávačky ponúkajú možnosť napájania z batérie alebo prostredníctvom elektrického zdroja, čo poskytuje flexibilitu v tom, kde a kedy budete odsávať. Aj pri elektrických odsávačkách mlieka existujú modely, ktoré poskytujú kompatibilitu s fľašami, do ktorých môžete mlieko odsávať a z ktorých môžete dieťa priamo kŕmiť.
Jednoduché alebo dvojité elektrické odsávačky mlieka
Všetky mamičky vedia, aké dôležité je poznať stratégie na úsporu času. Dvojitá elektrická odsávačka vám umožní odsávať za polovicu času, pretože môžete odsávať mlieko z oboch prsníkov naraz. Dvojité odsávanie môže trvať len 10 minút v porovnaní s 20 až 30-minútovým odsávaním len z jedného prsníka. Okrem toho sa zistilo, že odsávanie z oboch prsníkov naraz stimuluje tvorbu prolaktínu a zvyšuje tvorbu mlieka účinnejšie ako odsávanie len z jedného prsníka. v súčasnosti existujú podprsenky, ktoré držia odsávačky na prsníkoch, takže môžete robiť čokoľvek iné s voľnými rukami. Dvojitá odsávačka mlieka je jasnou voľbou, ak máte dvojčatá a ak ste nemohli začať dojčiť svoje deti hneď po narodení, alebo ak ste po narodení dlhší čas odlúčená od svojho dieťaťa. jednoduchá elektrická odsávačka mlieka je ideálna najmä vtedy, ak by ste chceli dojčiť a zároveň odsávať z druhého prsníka. Táto možnosť je cenovo dostupnejšia a tiež pohodlnejšia na cestách.

ODPORÚČÁME
Lansinoh